OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                               XXVI Niedziela Zwykła 01.10.2017

 

 

 

 1. Dziś jest pierwsza niedziela października.  W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele różańcu.

– codziennie nabożeństwo różańcowe po Mszy Świętej o godz. 17:00

– różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:30

– w niedziele, zapraszam na różaniec o godz. 16:00

 

 1. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

 

 1. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w sobotę, 7 października.

 

 1. Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Zaś młodzież studencka – nasi synowie i córki, wnukowie wkrótce rozpoczną kolejny rok studiów. Te wszystkie intencje powierzajmy w osobistych modlitwach miłosiernemu Bogu.

 

 1. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 16.30, a wieczorem Msza Święta o godz.17,00 W pierwszy piątek miesiąca z sakramentami świętymi udajemy się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17:00 również wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem – serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • X – św. Franciszek z Asyżu
 • X – św. Faustyna Kowalska

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za ofiary składane do kopert na remont kościoła.

 

 1. Serdecznie podziękowania kieruje do Państwa: …… za przygotowanie kościoła na tę niedzielę, za tydzień proszę o przygotowanie przez Państwo…

 

 1. Od poniedziałku Msze Święte w tygodniu  o godz. 17:00.

 

 

 

 

Proboszcz

Ks. Rafał Stęszewski