Ogłoszenia Duszpasterskie 06.08.2017

XVIII Niedziela zwykła
6 sierpnia 2017 r.

1. Przypadające dzisiaj święto Przemienienia Pańskiego było

umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Dzisiaj dla nas jest zaproszeniem do prowadzenia bogatego życia wewnętrznego i poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

2. W liturgii w najbliższą środę oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, i ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiarę.

3. W czwartek natomiast, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika. Zginął za wiarę razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia.

4. Msza Święta w poniedziałek i wtorek o godzinie 9.00. W pozostałe dni bez zmian czyli o 18.00.

5. W środę i w sobotę zapraszam o godzinie 21.00 na Apel Jasnogorski w łączności z Pielgrzymami na Jasną Górę.

6. Niech Bóg błogosławi nas w kolejny wakacyjny tydzień! Szczęść Boże!

Proboszcz Ks Rafał