OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                               XXVII Niedziela Zwykła 08.10.2017

 

  1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele w niedziele o godz. 16:oo, w dni powszednie po Mszy Świętej, Dzieci zapraszam w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30

 

  1. Dzisiaj obchodzimy 17. Dzień Papieski. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej polecam życzliwości parafian tę specjalną zbiórkę – puszki znajdują się przy wyjściu z kościoła.

 

  1. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17:00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

 

  1. W sobotę po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie Żywy Różaniec.

 

  1. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za ofiary składane do kopert na remont kościoła.

 

  1. Serdecznie podziękowania kieruje do Państwa: …… za przygotowanie kościoła na tę niedzielę, za tydzień proszę o przygotowanie przez Państwo…

 

  1. W tym tygodniu patronujĄ nam:

9 X – bł. Wincenty Kadłubek

13 X – bł. Honorat Koźmiński

 

  1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej:

„W  poniedziałek,  16  października  br.,  przypada  ósma  rocznica  śmierci śp. Księdza  Arcybiskupa  Mariana  Przykuckiego,  pierwszego  Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. Z tej okazji zapraszamy na Mszę Świętą do Bazyliki Archikatedralnej  w  Szczecinie w  niedzielę,  15  października  br.,  o  godz.  12.00 z udziałem delegacji Bractwa Kurkowego ze Skoków -rodzinnej miejscowości śp. Księdza Arcybiskupa.”

 

Proboszcz

Ks. Rafał Stęszewski