Ogłoszenia Duszpasterskie 05.11.2023

Trwając w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych możemy (jeszcze do środy) zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwę za zmarłych). 

Wypominki listopadowe od wtorku do soboty po każdej Mszy Świętej ( ok. g. 17.30)

Msza św. w intencji Ojczyzny w 105 rocznicę odzyskania Niepodległości w najbliższą sobotę (11 listopada) o godz.11:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Wywieśmy tego dnia w naszych domach flagi państwowe.

  • Kalendarz liturgiczny:
  • W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
    • w piątek, 10 listopada, św. Leona Wielkiego papieża;
    • w sobotę, 11 listopada, św. Marcina z Tours, biskupa.

W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności. 

Dodaj komentarz