Ogłoszenia Duszpasterskie 15.10.2017

XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 października 2017

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października,

przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw.

Nabożeństwo różańcowe:

w niedzielę – 16:00

dla Dzieci – poniedziałek, środa, piątek – 16:30

od poniedziałku do piątku – po Mszy Świętej

4. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie

5. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

6. Komunikaty Kurii Metropolitalnej w Szczecinie:

1. “Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi we wszystkich parafiach
    naszej Archidiecezji w niedzielę 29 października 2017 roku będziemy modlić się za ofiary tragedii oraz wspierać materialnie Kościół w Meksyku poprzez zbiórkę do puszek po wszystkich Mszach Świętych.”
  2. ” Niniejszym pragnę serdecznie zaprosić czcigodnych księży, osoby życia
    konsekrowanego, członków ruchów i stowarzyszeń katolickich, przedstawicieli
    instytucji kościelnych, nauczycieli i uczniów szkół katolickich oraz wszystkich
    umiłowanych wiernych naszej Archidiecezji na uroczyste poświęcenie Figury Matki Bożej Fatimskiej, które odbędzie się dnia 18 października br., o godz. 10.00 przed kościołem seminaryjnym”

7. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za ofiary składane do kopert na remont kościoła.

8. Serdecznie podziękowania kieruje do Państwa: …… za przygotowanie kościoła na tę niedzielę, za tydzień proszę o przygotowanie przez Państwo…

9. Zostałem nominowany do nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Nauczyciel na Medal. Zachęcam do wysyłania SMS pod nr 72355 o treści ZSG.130 koszt SMSa: 2,46 zł z VAT. W zamian dostaje się kod do możliwości wykupienia e-gazety. Z góry Bóg zapłać za wszystkie oddane głosy.