Ogłoszenia Duszpasterskie 29.10.2023

 UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Modlimy się za Jego Fundatorów i Budowniczych. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim Wam, którzy troszczycie się o piękno naszej świątyni parafialnej i swoją wiarą budujecie duchową świątynię – wspólnotę Kościoła.
 2. W środę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień refleksji o naszym powołaniu do świętości. Msze święte będą o 8.30 w kościele i o 11.00 na cmentarzu. Jest to święto nakazane, z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy świętej.
 3. W czwartek obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msza św. o godz…….
 • W dniach 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła pod zwykłymi warunkami stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., odmówienie modlitw „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego. Do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się za zmarłych można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za dusze czyśćcowe.
 • „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” od 2 listopada są
  w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 • W tym tygodniu przypadają:

– I czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

– I piątek –  możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty od godz. 16.30

– I sobota – od godz. 9.00 odwiedziny chorych

 • W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – sobota /4.11/ – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
 1. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składam serdeczne życzenia i zapewniam o modlitwie.

Proboszcz

Ks. Rafał Stęszewski

Dodaj komentarz