Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa 2024

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Palmowa AD 2024

“Wielki Tydzień jest takim momentem, w którym powinniśmy mieć czas dla Jezusa. Żebyśmy Mu go nie żałowali, żebyśmy chcieli być przy Nim” – kard. Grzegorz Ryś

1. Niedziela Palmowa, którą dziś przeżywamy, wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Jest to dzień naszej wdzięczności za dar Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Po komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja do godz. 20.00.
  3. Wielki Piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Adoracji od godz. 8.00.  W godzinę śmierci Pana Jezusa na Krzyżu o godz. 15.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. a po liturgii  Gorzkie Żale  i Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00. W tym dniu wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego pokarmu do syta i dwóch mniejszych.
  4.  W Wielką Sobotę  Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa od godz. 8.00 i poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: 9:00   Będzieszewo, 9:20   Ugory, 9:40   Jatki, 10:00  Świerzno, 10:30  Redliny, 10:50  Gostyniec, 11:20  Kaleń – Grębice, 11:40  Kaleń, 12:00  Świerzno. Zachęcam do zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 przed kościołem poświęceniem ognia.
  5. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 6:00 Rezurekcja w Świerznie, 11:00 Msza Święta w Świerznie oraz 12.15 Msza Święta w Kaleniu
  6. drugi dzień świątPoniedziałek Wielkanocny, Msze św. według porządku niedzielnego, tj. 8:30  Msza Święta – Świerzno, 9:40 Msza Święta – Jatki, 11:00 Msza Święta – Świerzno, 12:15 Msza Święta – Kaleń
  7. Wszelkie informacje o Wielkim Tygodniu i Oktawie Wielkanocy są umieszczone również na stronie internetowej naszej Parafii – www.parafiaswierzno.pl

Wasz Proboszcz