Życzenia Ks. Proboszcza

„Apostołowie z wielką mocą świadczyli o Zmartwychwstaniu  Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę”.

Dz 4,33

Ukochani w Chrystusie!

Przeżywamy czas wielkanocnego uwielbienia Boga i wyśpiewujemy radosne Alleluja! Jezus Chrystus Syn Boży przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie pokonał grzech i śmierć, i na nowo zapala w naszych sercach chrześcijańską Nadzieję.
Dzisiaj pragniemy doświadczyć Jego Zmartwychwstania.
Drogą powrotu do Boga jest Miłość. Miłość Chrystusowego Krzyża, Jego cierpienia i śmierci, Miłość, która każe powiedzieć przepraszam i przymusza do podania wyciągniętej dłoni. Miłość która, doprowadza do sakramentalnego Pojednania i Pokuty, Miłość, która sprawia, że stajemy się inni, lepsi, zwycięscy. „Każdy więc, kto przyjmie swoim sercem Bożą prawdę i ustami wyzna, że Jezus Chrystus „prawdziwie umarł i zmartwychwstał” otrzyma wielką łaskę…” i odnajdzie światło na dalszej drodze życia.
I tego Wam wszystkim życzę Drodzy Parafianie i wszyscy mili Goście!
Wieść o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa przemieniła Apostołów i napełniła ich ogromną radością. Niech ta radość będzie także Waszym udziałem. Niech Pokój, który po Swoim Zmartwychwstaniu ogłosił Chrystus całemu światu na stałe zagości w naszych sercach.

Wszyscy stańmy się wiernymi i gorliwymi świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego i budujmy „nową rzeczywistość” opartą na Prawdzie, Miłości i Pokoju.

Niech Jezus Chrystus obdarzy Was Swoją łaską i pokojem.

Życzę zdrowych, pogodnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Rafał Stęszewski