OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Narodzenie Pańskie – 25.12.2018r.

 

1.      „Dziś narodził się nam Zbawiciel”

Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego nawiedzenia.

Niech te święta dla wszystkich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną, codzienność.

2.     Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.

3.     Porządek Mszy Świętych w Święta wywieszony jest w gablocie oraz znajduje się na stronie parafialnej i facebook’u.

4.    Serdeczne podziękowania składam za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii

5.  Bóg zapłać” za przygotowanie kościoła przed Świętami dla Państwa: ……

 6. Serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy swoją pracą pomogli w udekorowaniu świątyni na święta – dekoracji choinek, szopki betlejemskiej. Dziękuję Służbie Ołtarza, P. Organiście, P. Kościelnemu.

6.    Światło nocy betlejemskiej niech opromienia życie waszych rodzin, a błogosławieństwo Bożej Dzieciny niech towarzyszy wam i waszym bliskim w święta i przez całe życie.

Proboszcz

Ks. Rafał Stęszewski