OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Świętej Rodziny – 30.12.2018r.

 

 

  1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny:

    Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece.

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta na zakończenie starego roku o godz. 17.oo Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2018 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcam do licznego udziału.

  1. W wtorek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2019, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój – Święto nakazane. Msze Święte o 9:40 w Jatkach 11:oo w Świerznie i 15:oo w Świerznie

  1. W tym tygodniu przypadają również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  1. Serdeczne podziękowania składam za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii.

  1. Porządek kolędy w najbliższych dniach:

Środa- od godz. 15:00 Będzieszewo, po Mszy Świętej Ugory

Czwartek – od godz. 15:00 Jatki prawa strona

Piątek – od godz. 15:00 Jatki lewa strona

Sobota – od godz. 15:00 Gostyniec prawa strona

Niedziela – od godz. 14:00 Gostyniec lewa strona

 

 

„Trzeba kochać się w rodzinie, dzielić miłość w domu, aby nauczyć oddawać się innym. Nauka dawania musi kosztować, musi boleć, żeby coś znaczyć. Miłość, która nie przysparza cierpień, nie jest prawdziwa. Zrezygnowanie z czegoś, co chcemy mieć… to jest miłość”.

(bł. Matka Teresa z Kalkuty)