OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2019.

  1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2019

  2.  Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata.

  1. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.

  1. We czwartek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus. Pamiętajmy o zapewnieniu samego Pana Jezusa, który powiedział: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje” (J 16,23).

  1. W niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Na każdej Mszy Św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem.

  1. Odwiedziny Duszpasterskie zwane potocznie kolędą, rozpoczynamy od środy:

– Środa od g.15:00 – Będziszewo, po Mszy Świętej Ugory

– Czwartek od g. 15:00 – Jatki prawa strona

– Piątek od g. 15:00 – Jatki lewa strona

– Sobota od g. 15:00 – Gostyniec prawa strona

– Niedziela od g. 14:00 – Gostyniec lewa strona

  1. U progu nowego roku kalendarzowego 2019 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

 

Proboszcz

Ks. Rafał Stęszewski