I Niedziela Wielkiego Postu

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2018 r.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościółprzypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 17:30 (po MSZY ŚWIĘTEJ), a na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00.  Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian:

3. dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

4. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień

6. Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tradycyjnie zbiórka do puszek przed kościołem na dzieło pomocy Ad Gentes.

7. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby

8. Serdecznie podziękowania kieruje do Państwa: …… za przygotowanie kościoła na tę niedzielę, za tydzień proszę o przygotowanie przez Państwo…

9. Wszystkim obchodzącym swoje uroczystości osobiste i rodzinne pragnę złożyć życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wszelkiej pomyślności.