ogłoszenia duszpasterskie 04/11/2018

04.11.2018 XXXI Niedziela Zwykła

1. W każdej Eucharystii jesteśmy przywołani przez Jezusa.

Jak ważne jest, by nasza obecność tutaj była nie tyle wyrazem katolickiej tradycji, ile osobistą odpowiedzią na wezwanie.

3. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujmy się przez wywieszenie flagi biało-czerwonej i przez modlitwę.

4. Do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Od wtorku do soboty modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach po Mszy Świętej.

5. W piątek przypada święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia wstawiennictwa świętych patronów i pomyślności w życiu.

ks. Rafał Stęszewski – proboszcz

Miłość ma dwie nogi, wyrastają one z miłości Boga i miłości do ludzi. Nie kuśtykaj, ale biegnij na nich obu do nieba.
(św. Augustyn)