Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2018r.

1. Dziś Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych,

oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Radujemy się i wierzymy, że są w Domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary.

2. Jutro wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Ofiarujmy im naszą modlitwę, nawiedzając cmentarz i uczestnicząc we Mszy Świętej. W naszym kościele Msza Święta o godz.9:00 oraz 17:00. Modlitwy na Cmentarzu o godz. 15.oo

3. Przez osiem pierwszych dni listopada (do 8 listopada!) duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. Przy wyjściu ze świątyni możemy zabrać karty wypominkowe. Okażmy w ten sposób wdzięczność naszym bliskim, którzy oczekują na dar zbawienia. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.

5. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzę radosnego przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych.

,,Życie, krótkie czy długie, jest podróżą w kierunku raju: tam jest nasza ojczyzna i nasz prawdziwy dom; to tam wyznaczono nam spotkanie! Chrystus oczekuje nas w raju! Nie zapominajcie nigdy o tej najwyższej i pocieszającej prawdzie”.
Św. Jan Paweł II